Пирин (Благоевград) затвърди претенциите си за класиране в „А“ група и в мач от 5 кръг на „Б“ група се наложи с 2:1 като домакин на Созопол.

Владислав Златинов вкара и двата гола за успеха на „орлетата“. Той откри резултата в 14-ата минута, а в 73-ата удвои. И двете му попадения бяха реализирани с глава.

Седем минути преди края Любомир Цеков върна едно попадение за гостите. И той беше точен с глава след центриране.

С този успех Пирин събра актив от 10 точки и заема четвърто място в класирането, на две зад лидера Монтана. Созопол е 13-и с четири точки.

В следващия кръг „орлетата“ приемат „Раковски“. По време на предстоящата пауза в първенството Пирин ще играе контрола с Локомотив (София) на 5 септември в столицата.