Монтана разби “Ботев” Враца с 4:1 в Северозападното дерби на “Б” група. Двубоят се игра на градския стадион в Мездра. Гостите от Монтана имаха две положения в началото на мача. В 6-ата минута Здравко Лазаров намери в наказателното поле Почански, който с глава максимално затрудни вратаря Левашки. В 10 минута Лазаров бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините, но стреля над напречната греда. В 17 минута Цветков изведе Рангелов сам срещу вратаря Иванов и с техничен удар откри резултата – 1:0. В 31-ата минута Асен Георгиев изравни след хубаво изпълнение на пряк свободен удар.

През второто полувреме Монтана тотално доминира и вкара три гола на домакините. В 54 минута Здравко Лазаров изведе Почански сам срещу Левашки и технично го прехвърли за 2:1. В 70-ата минута влезлият Минчев с удар от 30 метра препарира Левашки за 1:3, а в 77-ата минута Раиф Мурадов бе изведен сам срещу Левашки, излъга го и търкулна топката за 1:4.

„Ботев“ (Враца): Юлиян Левашки, Руслан Куанг, Симеон Иванов, Георги Стоичков, Христо Попадийн, Павел Петков, Цветомир Валериев, Калоян Цветков, Жак Коен (73 – Тихомир Найденов), Кирил Атанасов (68 – Владо Иванов), Румен Рангелов
старши Треньор – Викторио Павлов.

Монтана: Христо Иванов, Георги Пашов, Иван Михов, Асен Георгиев, Раиф Мурадов, Валери Георгиев, Йордан Георгиев (Янко Атанасов), Владимир Мичев (46 – Сергей Георгиев), Ерик Почански, Здравко Лазаров, Мирослав Антонов (67 – Иван Минчев)