ЦСКА победи Локомотив (Пловдив) като гост с 3:0 в мач от 7 кръг на “А” група. Головете за успеха реализираха Тони Силва в 49-ата минута, Серджиу Буш в 70-ата и Жоан Фелипе в добавеното време. След успеха ЦСКА отново е лидер в класирането с 16 точки, на две пред “Ботев” (Пловдив). Локомотив Пловдив остава на девето място с 6 точки.

Стойчо Младенов направи няколко промени в стартовия състав. В защита излезе познатото каре – Апоспол Попов, Тунчев с Валентин Илиев и Тончи Кукоч. В средата на терена обаче Еденилсон Бергонси излезе титуляр заедно със Стивън Сънди. По крилата действаха Тони Силва и Антон Карачанаков, а в атака един зад друг бяха Серджиу Буш и Маркиньос.

През първото полувреме ЦСКА доста се затрудни да създаде голови опасности пред вратата на Локомотив Пловдив. Естествено, за това бяха виновни и домакините, които играха добре подредени и опазиха подстъпите към вратата си. Серджиу Буш остана напълно изолиран в атаката на “червените”, Маркиньос също не успя да му помогне. Повечето атаки минаваха през Карачанаков отляво, въпреки че и Тони Силва опитваше да бъде ефективен. В 31-ата минута дойде първият от двата пропуска на ЦСКА за полувремето. След центриране отляво Маркиньос опита странична ножица, но се размина с топката. Тя попадна в Карачанаков, който беше в удобно положение, но стреля неточно. Минута след това Стойчо Младенов извърши принудителна смяна, извади Бергонси и на негово място пусна Жоан Фелипе. В 44-ата минута бе и вторият пропуск за гостите. След центриране отляво на Карачанаков – Буш, стреля от упор с глава, но Йордан Господинов изби топката, която отиваше под гредата.

В началото на второто полувреме ЦСКА поведе в резултата. Отново след центриране, този път отляво, Валентин Илиев отклони топката с глава назад, където непокрит Тони Силва с левия крак я прати във вратата. При подаването на Илиев към Силва останаха съмнения за засада. Такава обаче нямаше, тъй като при борбата за висока топка освен Валентин Илиев игра и защитник на Локомотив, от чиято глава стигна до Тони Силва. След попадението Стойчо Младенов извади Карачанаков и пусна Луис Соарес-Платини, който зае мястото му на левия фланг. Неделчо Матушев отговори с две офанзивни смени – извади Благой Наков и Станислав Маламов и пусна в игра Бирсент Карагерен и Георги Стефанов.

В 70-ата минута ЦСКА поведе с 2:0 след петия гол за сезона на Серджиу Буш. Маркиньос центрира отдясно от пряк свободен удар и румънският нападател с плонж с глава разстреля Йордан Господинов. В следващата минута Буш изведе добре Тони Силва срещу вратаря на Локо Пловдив, който обаче отрази, а при добавката Луис Соарес нямаше възможност да стреля. В 75-ата минута бе първата възможност за домакините, която дойде след грешка на вратаря Дивиш. Той излезе да пресрещне топка извън наказателното поле, Бирсент Карагерен обаче стигна до нея и стреля към опразнената врата, но в аут. В следващите десетина минути противно на логиката ЦСКА не отпадна физически, търсеше нови атаки и пресираше още в половината на съперника. Доста често играчите в червено отнемаха топката на противника още в неговата половина.

В добавеното време Тони Силва проби отдясно, футболист на Локомотив успя да избие, но топката попадна в Луис Соарес, който веднага видя непокрития Жоан Фелипе Рибейро на границата на наказателното поле, а той с премерен удар я прати в долния десен ъгъл на вратата.