Славия загуби от Литекс с 0:2 в мач от 7 кръг на “А” група. Омар Косоко реализира в 23-ата минута, а крайното 2:0 оформи защитникът на Славия Кире Ристевски, който си вкара автогол в добавеното време на двубоя. Това бе четвърта поредна загуба за Славия и общо шести мач без успех. “Белите” тръгнаха с победа в първия кръг, след това записаха две равенства и от тогава наредиха четири поредни загуби. С 5 точки тимът остава на 10-о място, като бъдещето на Милен Радуканов никак не е сигурно. След успеха Литекс се изравни на върха с ЦСКА, с по 13 точки. “Червените” играят по-късно с Локомотив (Пловдив) на “Лаута”.

Милен Радуканов не можеше да разчита на контузения капитан и вратар Георги Петков, а на негово място излезе Емил Петров. В защита започнаха Цветомир Панов, Пиргов и Везалов, както и Кире Ристевски. В средата на терена си партнираха Бургзорг и Станислав Генчев, а триото офанзивни халфове бяха Фернандо да Силва, Манзоро и Крум Стоянов. Единствен нападател бе Мишел Платини.

Красимир Балъков заложи на доста юноши в титулярния състав. В защита започна отдясно Илия Миланов, в средата Менди с Пламен Гълъбов, отляво започна Антон Недялков. В средата на терена действаха трима – Никола Колев, Петрос Бумал и Данило Асприля. Пред тях имаше двама офанзивни халфа – Кристиян Малинов и Омар Косоко, които играеха зад Уилмар Джордан.

През първото полувреме Литекс създаде и по-хубавите, и по-опасни атаки. В 15-ата минута Радуканов бе принуден да извърши смяна, като заради контузия извади Станислав Генчев, а на негово място се появи Димитър Георгиев. В 23-ата минута Литекс откри резултата. Малинов изведе по чудесен начин Джордан, но неговият удар бе отразен от Емил Петров. Топката обаче попадна в Косоко, който без проблеми я прати във вратата. След попадението Славия заигра още по-притеснително в защита, като позволяваше на “оранжевите” да стигат до по-опасни атаки. Асприля и Косоко играеха добре и търсеха Джордан, който затрудняваше “бялата” отбрана. Едва в последните минути Платини имаше шанс за нещо по-интересно, но точно преди да нанесе удар от наказателното поле бе блокиран от бранител на гостите.

През второто полувреме Славия опита да увеличи оборотите. Милен Радуканов пусна още един нападател – Вилиан Бижев, но и това не помогна кой знае колко. В 76-ата минута дори Литекс бе близо до отбелязване на втори гол, след като Ваюши изведе Джордан сам срещу Емил Петров. Вратарят на Славия обаче навреме скъси ъгъла и спаси вратата си от ново попадение. В последните десет минути Радуканов пусна и трети нападател – Радослав Василев, като извади Фернандо да Силва. Накрая Славия опита масиран натиск, но стигна повече до хаотични положения, които не доведоха до гол. В добавеното време Литекс стигна и до 2:0. След атака отляво и центриране на Ваюши Малинов и Кире Ристевски налетяха на топката и я вкараха във вратата. Вероятно попадението ще бъде записано като автогол на защитника на Славия.