Олимпик Марсилия записа втора поредна победа в Лига 1, като този път надигра Ница с категоричното 4:0 в мач от 4-ия кръг. Момчетата на Марсело Биелса очевидно изнесоха много силен мач на своя „Стад Велодром“ и взеха местното дерби. Пайе на два пъти, Тувен и Барада вкараха головете за победителите.

Димитри Пайе откри резултата в 19-ата минута, а Флоран Тувен удвои точно преди почивката след асистенция на Андре Аю.

Още в началото на втората част Тувен също се отчете с асистенция, като намери по много хубав начин Пайе и френският национал реализира, за да взриви трибуните.

Последният гол падна в 87-ата минута, когато резервата Ромен Алесандрини комбинира с влезлия току-що Абделазиз Барада и мароканецът също записа името си сред голмайсторите.

Така след първите си четири мача Марсилия има 7 точки, като изостава с две от лидера Бордо, който има мач по-малко.

ФРАНЦИЯ
ЛИГА 1, 4 КРЪГ
29.08.14
21:30 ч.
Олимпик (Марсилия) – Ница 4:0
1:0 Димитри Пайе (19), 2:0 Флоран Тувен (45), 3:0 Димитри Пайе (48), 4:0 Абделазиз Барада (87)