“Левски" победи Черно море с 1:0 в първи мач от 7-ия кръг на "А" група. Срещата се проведе при закрити врати заради наказание на "сините". Единственото попадение вкара резервата Валери Божинов от дузпа в добавеното време.

Поредната очертаваща се издънка на четата на Гонзо нямаше да изненада абсолютно никого от хората, обичащи закъсалия велик някога “син” клуб. За пореден път в играта на левскарите властваха хаосът и детинските грешки. Яловото нападение на домакините не затрудни почти с нищо “моряците”. Единствените опасности за вратата на Черно море дойдоха след далечниш шутове на Гаджев и Педро. Стражът Георги Китанов обаче ги спаси без проблеми. Най-чистото положение в мача профука с лекота Луис Педро в 9-ата минута. Гаджев центрира отдясно, холандецът беше оставен абсолютно непокрит на метър от голлинията.

Педро обаче направи по-трудното, след като вместо да скъса мрежата отблизо, посрещна топката с глава и я изкара в аут, а след това се удари в гредата. В 39-ата минута вратарят на "Левски" Наумовски сгреши, Стенио изведе Райков отдясно и бившето “синьо” крило стреля. Македонският страж на "сините" в първия момент изпусна топката, но все пак я хвана преди да премине голлинията. Секунди преди почивката Георги Божилов опита да изненада Наумовски със силен шут от границите на наказателното поле. Стражът с акробатичен плонж изби топката. За второто полувреме е по-добре да не пишем нищо, защото играта и на двата отбора беше под всякаква критика. В 86-ата минута Божинов уцели гредата от пряк свободен удар.

Все пак след кански мъки домакините все пак се добраха до трите точки. В 4-ата минута на добавеното време Атанасов повали Педро в пеналта и съдията Ивайло Стоянов побърза да посочи "бялата точка" - дузпа за "Левски" и червен картон за защитника! Божинов се нагърби с изпълнението на дузпата и хладнокръвно вкара за крайното 1:0.

Ако така върви "Левски" може да изпусне и място в първата шестица на първенството. Тимът е на шесто място с 10 точки, Черно море е предпоследен, с 5 точки.

В официалната ложа на стадиона беше и Димитър Димитров. Както е известно, Херо ще поеме “сините” от зимата.
Черно море няма победа над "Левски" в София от 1958 година, печелят за последно на 26 април 58-а с 1:0. От тогава изминаха 45 двубоя в столицата, в които "сините" записаха 37 победи, а 8 срещи завършиха наравно.

Мачът по минути - ТУК

"Левски" - Черно море 1:0
1:0 Валери Божинов (90+5 - дузпа)

7.jpg  "ЛЕВСКИ": 1. Кристиян Наумовски, 71. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 3. Аймен Белаид, 14. Веселин Минев, 7. Роман Прохазка (86 - 8. Антон Огнянов), 45. Владимир Гаджев, 8. Георги Сърмов, 20. Антонио Аниете (64 - 10. Мигел Бедоя), 11. Луис Педро, 17. Валери Домовчийски (79 - 86. Валери Божинов)
Резерви: 12. Александър Любенов, 35.Пламен Димов, 21.Радослав Цонев
Треньор: Георги Иванов

Черно море: 33 Георги Китанов, 4.Михаил Венков, 6.Кирил Котев, 91.Живко Атанасов, 25.Сашо Александров, 17. Иван Коконов (55 - 30. Димо Атанасов), 84.Тодор Паланков (88 - 7. Бекир Расим), 8. Стенио, 13.Симеон Райков, 14.Георги Божилов, 11.Живко Петков (62 - Мирослав Манолов)
  Резерви: 1.Илия Николов, 5.Стефан Станчев, 19.Матиа Курьор
Треньор: Никола Спасов