Динамо (Минск) за първи път в историята си ще играе в груповата фаза на Лига Европа, след като победи португалския Насионал с 3:2 като гост. Първата среща преди седмица завърши 2:0 за беларуския тим. Два гола за успеха във втория мач вкара нигериецът Шалодзе Удоджи. Бившият играч на Вихрен и ЦСКА има български паспорт с името Митко Атанасов Георгиев.

Марку Матиаш даде аванс на домакините от остров Мадейра в 29-ата минута с точно изпълнение на дузпа. Две минути по-късно Удоджи изравни резултата. В 39-ата Слободан Симович даде преднина на Динамо (Минск), но в 54-ата Али Газал изравни за Насионал. Удоджи донесе победата на беларуския тим в 63-ата минута. Любопитното е, че и трите гола на Динамо бяха реализирани с глава.