Байер (Леверкузен) се класира в групите на Шампионската лига след категоричен успех над ФК Копенхаген с 4:0 в реванша от плейофите на турнира. “Аспирините” продължават напред с общ резултат 7:2. Два гола отбеляза Щефан Кислинг, а по веднъж се разписаха Сон Хюн-Мин и Хакан Чалханоолу.

Футболистите на Роджер Шмид решиха нещата още допочивката с три гола. Само две миунти бяха необходими на "аспирините", за да открият резултата. Кислинг изведе Сон Хюн-Мин и кореецът без забавяне прати топката във вратата. Този гол обърка гостите и не след дълго те инкасираха ново попадение. Този път точен беше новото попълнение Хакан Чалханоолу. Той изпълни фаул, при който топката рикошира в ръката на Дани Аманкваа и не остави шансове на вратаря Стефан Андерсен.

След половин час игра Аманкваа отново се превърна в грешник за ФК Копенхаген. Той фаулирай Тим Йедвай в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. От бялата точка Лислинг не сбърка и направи резултата 3:0.

След почивката домакините намалиха оборотите. В 65-ата Кислинг получи пас от Гонсалдо Кастро и вкара четвъртия гол.