Алексис Санчес прати Арсенал в групите на Шампионската лига. Чилийският национал, който дойде това лято от Барселона, вкара единственото попадение при успеха с 1:0 над Бешикташ в реванша от плейофите на турнира. Първата среща в Истанбул завърши без попадения.

Арсенал натискаше съперника си през цялото първо полувреме, но гол падна едва в последната 45-а минута. Фламини и Йозил разиграха технично и топката беше прехвърлена в наказателното поле, където пръв до нея стигна Алексис. Бившият нападател на Барселона без колебание стреля в долния десен ъгъл и Толга Зенгин нямаше какво да стори - 1:0 за "топчиите".

Турците започнаха с атаките идва в последните 20-ина минути на срещата, но не успяха да стигнат до заветния гол. Те доиграха мача с човек повече, след като Матийо Дебюши получи червен картон в 75-ата минута.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и “топчиите” ще чакат жребия в петък, за да разберат съперниците си в групите на Шампионската лига.