Атлетик Билбао влезе в групите на Шампионската лига, след като обърна за 13 минути Наполи и спечели с 3:1 реванша между двата тима от плейофите на най-комерсиалния турнир. Първата среща в Италия завърши 1:1. Марек Хамшик се разписа за тима на Рафаел Бенитес, но Артиз Адурис на два пъти и Гомез Ибай донесоха успеха на баските.

Първото полувреме завърши без гол, а още в началото на втората част Хамиш посреща с топовен удар извън наказателното поле топката и я заби в мрежата за 0:1.

Само за 13минути обаче домакините вкараха 3 гола и пратиха Наполи в Лига Европа. Адурис вкара две попадения в рамките на 8 минути за 2:1. Последният пирон заби Ибай, който получи чудесно центриране от Лопес и оформи крайното 3:1 с удар в ъгъла на вратата на Наполи.