"Ботев" (Пловдив) продължи отличното си представяне, побеждавайки Славия с 2:0 след голове на Томаш Иршак и Лъчезар Балтанов. Мачът от 6-ия кръг на "А" група в Коматево се наложи да бъде прекъснат в 69-ата минута заради буря, придружена със силен дъжд. След почти четвърт час в съблекалните съдията Ивайло Стоянов изведе футболистите отново на терена, за да доиграят срещата. И двата гола паднаха преди прекъсването. След подновяването на играта "жълто-черните" удариха греда чрез Александър Колев, а "белите" имаха няколко шанса да отбележат поне почетен гол, но не успяха.

В днешната среща мокрите "канарчета" на Велислав Вуцов надиграха съперника и заслужено прибавиха нови три точки в актива си. Така "Ботев" се изравни с втория Лудогорец, като и двата тима имат по 11 точки. След третата поредна загуба пък Славия остава близо до дъното с 5 точки и бъдещето на треньора Милен Радуканов е неясно.

За домакинството на бившия си клуб Велислав Вуцов заложи на състав само с двама чужденци - вратарят Адам Стаховяк и халфът Томаш Иршак. Титуляри започнаха предимно млади момчета - Божидар Васев, Цветелин Чунчуков, Милен Гамаков, Радослав Терзиев, Александър Колев, както и опитните Йордан Христов, Пламен Николов, Мариян Огнянов и обявеният за ненужен в "Левски" Лъчезар Балтанов. Дебют с екипа на "Ботев" пък направи Момчил Цветанов, който беше привлечен преди дни, след като се раздели наскоро с Литекс.

"Канарчетата" започнаха на високи обороти срещу Славия, окрилени от мощната подкрепа на верните си привърженици, които дори и при пороя и бурята останаха на трибуните, очаквайки с нетърпение подновяването на играта. В 14-ата минута феновете на "Ботев" изригнаха. Мариян Огнянов пусна перфектен извеждащ пас към Томаш Иршак, който реализира, след като се озова очи в очи срещу Георги Петков - 1:0.

Домакините контролираха играта до почивката, но головите опасности липсваха. Избраниците на Милен Радуканов пък така и не намираха пролука към вратата на Стаховяк, който скучаеше през първите 45 минути.

В началото на второто полувреме "Ботев" отново започна да доминира. В 49-ата минута Огнянов стреля от границата на наказателното поле на Славия, но топката премина покрай лявата греда. В 53-ата "канарчетата" удвоиха преднината си. Иршак центрира от корнер, Балтанов беше изпуснат от Цветомир Панов и засече топката с глава, изпращайки я в десния ъгъл на Георги Петков за 2:0.

Последва прекъсването заради бурята в 69-ата минута, а 15-ина по-късно Ивайло Стоянов отново изведе футболистите на терена. "Ботев" продължи да играе по-добре и след подновяването на мача. В 70-ата минута Йордан Христов центрира в наказателното поле на Славия, където Александър Колев засече с глава, но топката срещна лявата греда на вратата на Георги Петков.

До края "белите" пропуснаха да отбележат почетен гол. Положения пред Стаховяк пропиляха Мишел Платини и Фернандо Да Силва.