Пирин (Благоевград) победи Локомотив в Горна Оряховица с 2:1 в дербито на 4-ия кръг в “Б” група. Буквално час преди мача над стадиона се изсипа пороен дъжд и в един момент дори самото провеждане на срещата бе под въпрос, информира e-79.com.
В крайна сметка самият терен ставаше повече за провеждането на мач по водна топка, отколкото за футбол. Домакините поведоха в резултата с гол на Янаки Смирнов от дузпа. Тя бе дадена в продължението на първото полувреме от главния съдия Вихрен Манев. От щаба от Пирин имаха претенции за засада преди самото нарушение. Изравнителния гол вкара Антонио Хаджииванов в 78-ата минута. Влезлият като резерва нападател се разписа след точен удар с глава.

В продължението на мача капитанът на „орлетата“ Георги Георгиев вкара гола на победата за своя отбор. Възпитаниците на Йордан Самоковлийски не бяха вкарвали гол в предишните две срещи. Опитният специалист започна двубоя с Влади Златинов на върха на атаката, а Мартин Тошев и Хаджииванов останаха резерви.