Мачът между Берое и Хасково от 6-ия кръг на “А” група бе прекратен при резултат 2:0 на полувремето. Причина за това стана силен порой и градушка, изляла се в минутите преди отборите да трябва да излязат за втората част.

Венцислав Христов в 32-ата и Жуниор Мапуку в 45-ата минута се разписаха за домакините. На почивката над Стара Загора се изля изключително силен дъжд, придружен с градушка. Съдиите и делегатът проведоха заседание с представителите на двата клуба. След като изчакаха 30 минути дъждът понамаля, но теренът бе изключително наводнен и се наложи мачът да бъде отложен за утре, неделя, 24 август, от 20:00 часа, когато ще се доиграе второто полувреме при свободен вход за публиката.

Двубоят по минути с БЛИЦ
4 - центриране на Васил Велев от корнер вдясно от Благой Макенджиев, който се справя в ситуацията и боксира.
5 - Жуниор Мапуку се опита да се възползва от грешка в отбраната на Хасково, като прехвърли излезлия Боян Пейков, но стражът на гостите успя да избие с върха на пръстите си.
12 - силен изстрел на Венцислав Христов от далечна дистанция, но Боян Пейков е заел добра позиция и стопира.
15 - хубава комбинация в атака за "Берое", завършила с центриране на Самир Аясс към Жуниор Мапуку. Конгоанецът засича с глава, но Боян Пейков улавя.
16 - центрирана от Веселин Пенев топка към Венцислав Христов, който пробва атрактивно изпълнение със странична ножица, но не намира целта.
32 -topka.jpg  ГООООЛ за Берое! Венцислав Христов открива резултата след като е изведен на стрелкова позиция от Самир Аясс в наказателното поле и реализира с хубав удар в долния десен ъгъл.
36 - отменен гол за Берое. Елиаш да Силва поставя топката върху главата на Георги Костадинов, който я вкара в мрежата на гостите, но страничният арбитър вдигна флаг за засада.
38 - удар на Венцислав Христов от ъгъла на големия пеналт, но кълбото преминава над целта.
45 - topka.jpg ВТОРИ ГООООЛ за Берое! Венцислав Христов извежда Жуниор Мапуку по десния фланг и конгоанецът завършва самостоятелния си рейд по прекрасен начин - с гол след залъгване за стража на Хасково.