Черно море постигна първа победа от началото на сезона, след като надви Локомотив Пловдив с 3:0 на "Тича". Дебют за варненци направи треньорът Никола Спасов, който смени Александър Станков. Две попадения за домакините реализира Симеон Райков (56, 63), а Георги Божилов откри резултата в 43-ата минута.

Черно море започна мача типично по домакински и имаше превес през цялото първо полувреме. Варненци атакуваха и стреляха по-често към вратата на Локомотив. В 13-ата и 20-ата минути Кирил Котев би опасно с глава, но не успя да намери целта. В 29-ата минута треньорът на "моряците" Никола Спасов смени принудително Даниел Георгиев със Стенио. В 43-ата минута Георги Божилов все пак реализира за 1:0. Симеон Райков центрира перфектно от корнер и Божилов с глава прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Йордан Господинов.

През второто полувреме Черно море тотално разби защитата на гостите. Симеон Райков направи 2:0 в 56-ата минута. След центриране на Венков двама от домакините се разминаха с топката, която обаче Райков засече във вратата. В 63-ата минута отново Симеон Райков бе в прегръдките на съотборниците си, след като направи 3:0 от пряк свободен удар.

Двубоят по минути с БЛИЦ
10 - Божилов бе намерен с глава, но опитът за странична ножица на Райков не успя, след като топката бе избита.
13 - ОПАСНОСТ пред вратата на Локомотив Пловдив. След изпълнение на корнер Божилов игра с глава, отклони към Котев, който стреля с глава пред вратарското поле, но пред голлинията Здравко Илиев изчисти.
20 - НОВ ПРОПУСК на Черно море, отново Котев стреля с глава
29 - smqna.jpg принудителна смяна в Черно море, на мястото на Даниел Георгиев влиза Стенио
40 - Черно море има превес, но така и не успява да стигне до гол
43 - topka.jpg ГООЛ за Черно море, голмайстор Георги Божилов с глава след центриране на Симеон Райков от корнер. Божилов прати топката в горния ляв ъгъл на вратата
45 - край на първото полувреме
------------------------------------------------------------
56 -
topka.jpg ГООЛ за Черно море, голмайстор Симеон Райков. Двама души се разминаха с топката след центриране на Венков, но Райков я засече отдясно и реализира
63 - topka.jpg ГООЛ за Черно море, голмайстор Симеон Райков, който изпълни отлично пряк свободен удар. Топката тупна пред вратаря Господинов, удари се в него и влезе във вратата
70 - smqna.jpg смяна в Локомотив Пловдив, на мястото на Александър Якимов влиза Бирсент Карагерен
82 - smqna.jpg смяна в Локомотив Пловдив, на мястото на Камбуров влиза Бранимир Костадинов