Шампионът на Германия Байерн с огромни усилия записа победен старт на новия сезон в Бундеслигата. Пред 71 хиляди на „Алианц Арена“ баварците стигнаха до 2:1 над Волфсбург, но гостите доста затрудниха домакиините. Избраниците на Пеп Гуардиола дори могат да бъдат доволни, че стигнаха до трите точки, тъй като след почивката съперникът пропусна няколко изгодни положения пред вратата на Мануел Нойер.

Точни за успеха на шампионите бяха Томас Мюлер в 37-ата минута и Ариен Робен в 46-ата. Ивица Олич даде надежди на гостите в 52-ата минута. В 79-ата пък Жуниор Маланда направи фрапиращ пропуск на метър от празната врата на Байерн и така домакините грабната трите точки на старта на Бундеслигата.

Гуардиола изненадващо заложи в титулярната единайсеторка на 17-годишния Джанлука Гаудино. Дебютантът в Бундеслигата оформи двойка в средата на терена с Давид Алаба, като игра 90 минути. Новото попълнение Хуан Бернат, който също започна титуляр за Байерн, атакуваше по лявото крило и заедно с Робен и Гьотце подпомагаха Мюлер и Левандовски.

Преди почивката баварците надиграха Волфсбург. Сериозните опасности обаче дойдоха чак след 30-ата минута. Първи Томас Мюлер имаше шанс да открие резултата, но неговият изстрел нямаше достатъчно сила и Макс Грюн отрази. След това Левандовски се включи чудесно в атака и засече центриране от фланга, но отново стражът на гостите се намеси и боксира. В 37-ата минута нищо не можеше да спаси Волфсбург, след като Ариен Робен проби отдясно, където финтира Луис Густаво и центрира прострелно по тревата, а Мюлер с фино докосване отклони топката и я изпрати в мрежата на съперника - 1:0.

Веднага след почивката Байерн удвои. Страхотна атака през центъра премина през Левандовски, който пусна към Робен. Холандецът догони топката около точката на дузпата, финтира защитник и с левия крак стреля под гредата за 2:0.

В 52-ата минута Волфсбург намали след красив гол на Ивица Олич. Бившият футболист на Байерн получи пред наказателното поле и с много премерен шут не остави шансове на Мануел Нойер.

Три минути след попадението Филип Лам можеше да възстанови аванса на своя тим от 2 гола, но Грюн отново се намеси решително. Малко след него Левандовски излезе сам срещу стража, но си поведе твърде дълго и не успя да отправи хубав удар. В 80-ата минута дойде и невероятният пропуск на Маланда, който получи страхотен пас отляво и от 7-8 метра стреля в тялото на Нойер. Топката отскочи от крака на вратаря, удари се в гредата и застана пред голлинията, докато връхлитащият Маланда някак успя да я прати, но не в мрежата, а в аут. В добавеното време Робен можеше да отбележи втория си мач, след като надбяга отбраната на противника, но нацели напречната греда. Все пак Байерн удържа аванса си и се поздрави с трудната победа на старта. Познатата от миналия сезон баварска машина обаче надви "вълците" и донякъде благодарение на късмета.