ЦСКА премаза Марек (Дупница) с категоричното 5:0 и оглави временното класиране в "А" група. Точни при най-изразителната победа на "армейците" от началото на сезона бяха Серджиу Буш, Антон Карачанаков и Тончи Кукоч преди почивката, както и Александър Тунчев и Маркиньос през втората част. Избраниците на Стойчо Младенов нямаха затруднения срещу новака в "А" група, който категорично надиграха и дори можеха да се поздравят с още по-изразителен резултат.

"Армейците" откриха в 16-ата минута, доставяйки радост на едва хилядата свои фенове по трибуните в Борисовата градина. Серджиу Буш се разписа във вратата на Марек, прокарвайки топката между краката на вратаря Емил Михайлов - 1:0. За Буш това е четвърти гол в "А" група и той към момента еднолично поведе в листата при реализаторите.

В 23-ата Антон Карачанаков преднината на "червените" с перфектно изпълнен пряк свободен удар. Малко след това той пропиля добър шанс. Маркиньос центрира отдясно към Карачанаков, който от 3-4 метра фронтално срещу вратата прати топката в аут, вместо да отбележи.

До класическото 3:0 се стигна в 35-ата минута. Тогава Тончи Кукоч отбеляза дебютното си попадение в "А" група. Хърватският защитник на ЦСКА получи топката от Карачанаков при късо изпълнение на пряк свободен удар и почти от 30 метра прониза Емил Михайлов с мощния си изстрел.

През втората част ЦСКА продължи да доминира. Атаките по посока вратата на Михайлов се редяха една след друга. В 50-ата минута Антон Карачанаков вкара топката във вратата, но попадението беше отменено поради засада. В 73-ата минута Буш начели лявата греда на вратата на дупничани, а в в 75-ата Александър Тунчев се разписа, след като Михайлов изби удар на Кукоч, а опитният бранител направи точна добавка за 4:0.

До края на и Маркиньос успя да вкара, за да се стигне до категоричното 5:0. Опитният атакуващ халф се разписа с перфектно изпълнен пряк свободен удар, пращайки топката неспасяемо в далечния ъгъл на безпомощния Емил Михайлов.

Така ЦСКА оглави класирането с 13 точки, изпреварвайки шампиона Лудогорец, който е с 10 в актива преди гостуването си утре на Локомотив (София).

Мачът по минути - ТУК!

ЦСКА - МАРЕК

5:0
1:0 Серджиу Буш (16), 2:0 Антон Карачанаков (23), 3:0 Тончи Кукоч (35), 4:0 Александър Тунчев (75), 5:0 Маркиньос (88)

ЦСКА: 33.Якуб Дивиш, 19.Апостол Попов (76 smqna.jpg 34.Денис Причиненко), 3.Александър Тунчев topka.jpg, 14.Валентин Илиев, 77.Тончи Кукоч topka.jpg, 70.Жуан Фелипе (60 smqna.jpg Луис Соарес), 4.Стивън Сънди jalt.jpg , 10.Маркиньос topka.jpg, 71.Антон Карачанаков jalt.jpg topka.jpg (60 smqna.jpg Орелен Йоахим), 7.Тони Силва, 17.Серджиу Буш topka.jpg
Резерви: 99.Стоян Колев, 48.Марин Оршулич, 34.Денис Причиненко, 22.Еденилсон Бергонси, 11.Неманя Милисавлиевич, 13.Орелен Йоахим, 20.Луис Сoарес
Треньор: Стойчо Младенов

МАРЕК: 1.Емил Михайлов, 14.Милен Лахчев jalt.jpg, 16.Николай Николов, 13.Борислав Николов jalt.jpg, 6.Светослав Диков (63 smqna.jpg 10.Еньо Кръстовчев), 20.Димитър Илиев, 19.Димитър Андонов, 8.Мартин Димитров, 15.Петър Тончев (85 smqna.jpg 9.Димитър Димитров), 5.Милен Василев (46 smqna.jpg 7.Марио Близнаков), 11.Крум Бибишков
Резерви: 12.Пламен Младенов, 2.Ангел Русев, 3.Емил Виячки, 10.Еньо Кръстовчев, 77.Кристиян Петков, 7.Марио Близнаков, 9.Димитър Димитров
Треньор: Антон Велков