ЦСКА приема Марек днес от 20:00 часа в мач от 6 кръг на "А" група. Преди двубоя "червените" са с 10 точки и делят първото място с лидера Лудогорец. Марек е на осмо място със 7 точки.

За последно Марек взе нещо от "Армията" през пролетта на 2006 година, когато дори поведе с 1:0, но Фуртадо изравни в добавеното време на срещата за крайното 1:1. Като домакин ЦСКА има 28 мача срещу Марек, от които 24 победи, 2 равенства и 2 загуби. Стойчо Младенов е единственият бивш футболист на ЦСКА, който вкарва хеттрик във вратата на Марек. Любопитно е, че в 6 кръг, който е сега, двата отбора са играли само веднъж - през 1971 година, когато "червените" стигат до най-голямта си победа срещу този противник - 6:1.

Стойчо Младенов отново няма да може да разчита на контузените Венцислав Василев, Иван Стоянов, Иван Маркович и младока Петър Витанов. Не е изключено да има промени в стартовия състав с оглед по-лекия съперник, а и да бъде дадена почивка на част от играчите. Има вариант Неманя Милисавлевич да остане резерва, а на негово място титуляр да започне Тони Силва. Бразилецът Жуан Фелипе също е на път да попадне в стартовия състав за първи път от началото на сезона.

ЦСКА - Марек
Днес от 20:00 часа
Стадион "Българска армия"
Пряко по Диема
Съдия: Ангел Ангелов

Вероятни състави:

ЦСКА: Якуб Дивиш, Апостол Попов, Валентин Илиев, Александър Тунчев, Тончи Кукоч, Стивън Сънди, Борис Галчев, Тони Силва, Жуан Фелипе, Луис Соарен-Платини, Серджиу Буш
Резерви: Стоян Колев, Денис Причиненко, Еденилсон Бергонси, Неманя Милисавлевич, Маркиньос, Антон Карачанаков, Орелиен Йоахим
Контузени: Венцислав Василев, Иван Стоянов, Иван Маркович, Петър Витанов
Наказани: няма
Треньор: Стойчо Младенов

Марек: Емил Михайлов, Б. Николов, Н. Николов, Милен Лахчев, Димитров, Андонов, Д. Илиев, Марио Близнаков, Милен Василев, Тончев, Крум Бибишков
Резерви: Младенов, Виячки, Диков, Русев, Кр. Петков, Д. Димитров, Еньо Кръстовчев
Контузен: Димитър Петков; Наказани: няма
Треньор: Антон Велков

Баланс: 56 мача, 41 победи за ЦСКА, 9 равенства, 6 победи за Марек, г.р. 120:34 в полза на ЦСКА
В София: 28 мача, 24 победи за ЦСКА, 2 равенства, 2 победи за Марек

Любопитни факти:
*За първи път двата съперника играят помежду си вм София на 4 юни 1949 година, мачът завършва 0:0

*Най-изразителната победа на ЦСКА над Марек е с 6:1 на 3 октомври 1971 година.

*Първата победа в София Марек постига на 8 септември 1963 година с 3:2 след хеттрик на Тр. Спасов.

*Най-много голове срещу Марек в София е отбелязал Димитър Якимов (10). Следват с по 4 - Никола Цанев и Петър Жеков, по 3 - Божил Колев, Стойчо Младенов и Емил Гъргоров

*В 85% от срещите в София ЦСКА е излизал победител.

*Стойчо Младенов е единственият бивш играч на ЦСКА, който бележи хеттрик във вратата на Марек.

*В полза на ЦСКА са отсъдени 9 дузпи срещу този съперник, като всичките са превърнати в голове.

*Автори на най-бързите голове са във 2-0ата минута Иван Методиев и Емил Гъргоров.

*В 6 кръг двата отбора са играли само веднъг на "Армията", ЦСКА побеждава с 6:1 именно през 1971 година.

*Заб.: Любопитните факти са от вестник "Тема спорт".

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и подготовка