Воденият от българския треньор Ивайло Петев кипърски АЕЛ (Лимасол) допусна домакински обрат срещу Тотнъм и загуби с 1:2 в първата среща помежду им от плейофите за влизане в групите на Лига Европа.

Двубоят на стадион „Антонис Пападопулос” в Ларнака започна много добре за домакините, които успяха да материализират първоначалния си натиск с гол в 14-ата минута, когато испанецът Адриан Сардинеро се разписа за 1:0. Този резултат остана непроменен до края на първото полувреме.

След почивката гостите от Лондон бяха по-активни, но успяха да изравнят едва в 74-ата минута, когато Роберто Солдадо се възползва от пас на Ерик Ламела и вкара за 1:1. Шест минути по-късно домакините окончателно капитулираха, след като Солдадо изведе Хари Кейн, направил пълния обрат за 1:2, което се оказа и краен резултат в сблъсъка.

Реваншът в Лондон е точно след седмица на 28 август от 21:45 часа българско време.

АЕЛ (Лимасол) – Тотнъм 1:2
1:0 Адриан Сардинеро (14), 1:1 Роберто Солдадо (74), 1:2 Хари Кейн (80)