Воденият от българския специалист Станимир Стоилов казахстански тим Астана загуби у дома от Виляреал с класическото 0:3 в първи мач от плейофната фаза и почти загуби шансове за влизане в групите на Лига Европа. Астана игра с човек по-малко от 80-ата минута, когато Марин Анчич бе изгонен след втори жълт и съответно червен картон.

Гостите от Испания показаха класата си още през първата част и поведоха в 33-ата минута с попадение на Кани за 0:1. Този резултат остана непроменен до почивката.

Три минути след началото на второто полувреме „жълтата подводница” удвои преднината си, след като мексиканският национал Джовани Дос Сантос се възползва от пас на Хауме Коста и се разписа за 0:2.

В 60-ата минута Астана остана с човек по-малко на терена, след като босненският бранител Марин Аничич си изкара втори жълт и съответно червен картон. Така шансовете за почетен гол на домакините намаляха още повече. Четири минути по-късно Марио Гаспар оформи крайното 0:3 за заслужения успех на гостите.

Реваншът на „Ел Мадригал” във Виляреал е точно след седмица на 28 август от 21:45 часа българско време.

Астана - Виляреал 0:3
0:1 Кани (33), 0:2 Джовани дос Сантос (48), 0:3 Марио Гаспар (84)