Интер отвя с 3:0 като гост исландския Стярнан в първия си официален мач за сезона. "Нерадзурите" очаквано се наложиха срещу скромния тим и почти си гарантираха класирането в групите на Лига Европа. Съперникът Стярнан не е известен толкова с футболни умения, колкото с непрестанните щури идеи за празнуване след отбелязан гол. Срещу Интер обаче исландците нямаха повод за радост, след като италианците ги наказаха три пъти.

Стярнан стигна до плейофите, преодолявайки значително по-класни съперници - Бангор Сити, Мъдъруел и Лех Познан.

Гостите от Милано, водени от Валтер Мадзари, откриха в края на първото полувреме чрез Мауро Икарди. След почивката "нерадзурите" затвърдиха превъзходството си с попадения на 22-годишния бразилец Додо, привлечен от Рома, както и на Данило Д`Амброзио.

В срещата беше показан само един жълт картон. Хърватският рефер Марио Страхоня санкционира сръбския бранител на гостите Неманя Видич. Реваншът е след седмица в Милано.

Стярнан - Интер 0:3
0:1 Мауро Икарди (41), 0:2 Додо (48), 0:3 Д`Амброзио (89)

Съставът на Интер: Ханданович, Видич, Джонатан (75 - Д'Амброзио), Ранокия, Додо, Жуан, Ернанеш (88 - Кузманович), М'Вила, Ковачич, Бота (60 - Освалдо), Икарди