Зенит победи Стандарт (Лиеж) с 1:0 като гост в първи мач от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига.

Руският гранд вече се чувства с единия крак участник в груповата фаза на турнира. Олег Шатов вкара единственото попадение в 16-ата минута. Кришито центрира в паказателното поле, Дани с гърди отклони топката към Хълк. Бразилецът с левия крак изведе голмайстора в стрелкова позиция и младокът хладнокръвно простреля стража Кавашима - 0:1. Домакините така и не успяха да излязат от шока и да преодолеят здравата защита пред вратаря Лодигин. Белгийците ги очаква много труден реванш на 26 август в Санкт Петербург.

Стандарт за втори път играе срещу Зенит в европейските турнири. При предишните срещи за Купата на УЕФА белгийският тим отстъпи с 0:3 в гостуването и завърши 1:1 у дома.

Стандард: Кавашима — Тейшейра, Симан, Арсланажич, Ван Дам — Фати, Луис, Мпоку, Луманза-Лемби (71 – Янис Мбомбо-Локва) — Камарго, Уот (65 – Мианджи Биа).

Зенит: Лодигин — Кришито, Ломбертс, Гарай, Смолников — Тимошчук, Файзулин, Шатов (82 – Александър Рязанцев), Дани — Хълк (90 – Иван Соловьов), Рондон.

В друг мач от плейофите датският Олборг и АПОЕЛ (Кипър) завършиха 1:1 и оставиха интригата за реванша жива. Николай Томсен откри за домакините в 16-ата минута, а Винисиус изравни в 54-ата. Само двама кипърци започнаха като титуляри за гостите – защитникът Мариос Антониадес и халфът Константинос Хараламбидес. Почти цял мач за АПОЕЛ записа Килиън Шеридан. Бившият нападател на ЦСКА остана на терена до 3-ата минута на добавеното време, когато беше сменен от Густаво Мандука.