Марибор и Селтик завършиха 1:1 в първи мач от плейофите в Шампионската лига. По този начин “детелините” вече са на крачка от груповата фаза на турнира. Пред своите екзалтирани фенове те ще имат доста по-лека задача на реванша в Глазгоу. Александър Тонев отново отложи своя дебют за шотландския гранд Българският национал не намери място в групата на шотландския гранд за гостуването на Марибор. Мениджърът Рони Дейла предпочете да не пуска в игра Тонев. Полузащитникът лекуваше травма и все още не е записал и една минута за новия си отбор. Гостите започнаха агресивно и поведоха с гол на Кълъм Макгрегър още в 6-ата минута. Словенците обаче отговориха бързо на удара и Дамян Бохар изравни в 14-ата.