Реал и Атлетико не се победиха в първа среща от двубоя за Суперкупата на Испания и завършиха при 1:1. Мадридското дерби бе първи сблъсък между двата тима за този трофей, след като столичните грандове се срещнаха за първи път и във финала за Шампионската лига преди няколко месеца, спечелен от Реал с 4:1.

Най-интересното в срещата на "Сантиаго Бернабеу" се случи в последните 10 минути, когато паднаха и двете попадения. Новата звезда на Реал (Мадрид) Хамес Родригес откри в 80-ата минута, след като на почивката замени Кристиано Роналдо, а Раул Гарсия възстанови равенството в 88-ата.

Равенството продължи серия от 28 мача, в които няма загуба, когато е титуляр в битките с Атлетико (21 победи и 7 равенства). Реваншът на "Висенте Калдерон" е в петък от 23:30 часа.