Байер (Леверкузен) е с една крачка по-близо до групите на Шампионската лига. Отборът победи като гост датския Копенхаген с 3:2. Резултатът бе открит от Щефан Кислинг, който в петата минута засече с левия крак ниско центриране на Хакан Чалханоолу. Скоро обаче Матиас Йоргенсен изравни с глава след корнер. В 13-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат, след като Даниел Амартей даде преднина на датчаните след разбъркване в наказателното поле и удар с глава.

В средата на първата част обаче Карим Белараби изравни отново, след като се озова на стрелкова позиция в наказателното поле. Малко преди почивката Сон Хюн-Мин направи 3:2 за Леверкузен, след като се озова сам срещу вратаря и вкара.

ФК Копенхаген: Андерсен, Бенгтсон, Нилсон, Хьогли, Йоргенсен, Амертей, Клаудемир (53 – Де Ридер), Делани, Кадри, Авакнваа, Корнелиус

Леверкузен: Лено, Бьониш, Спахич, Топрак, Донати (46 – Йедваж), Ролфес, Кастро, Беларби (83 – Брандт), Чалханоолу (88 – Дърмич), Кислинг, Сон Хюн-Мин