Ред Бул Залцбург победи с 2:1 Малмьо в първия плейоф за влизане в Шампионската лига в Австрия. Домакините могат да съжаляват, че не спечелиха по-убедително, след като стояха по-добре на терена и взеха преднина от два гола с попадения на Шимер в 16-ата и Жонатан Сориано в 54-ата минута. Испанският нападател удари и три греди в мача.

В самия край на срещата обаче Залцбург допусна попадение. Форсберг реализира в 90-ата минута, което развали донякъде настроението на домакините, които ще трябва много да внимават в реванша след седмица в Швеция./БЛИЦ

Залцбург: Гулашчи, Шимер, Улмер, Швеглер, Андре Рамальо, Илсанкер, Лайтгеб (87 – Кейта), Кампъл, Мане (80 – Бруно), Сориано, Забитцер (85 – Алан)

Малмьо: Олсен, Рикардиньо, Йохансон, Тинерхолм, Хеландер, Халсти, Аду, Форсберг, Кроон (87 – Цибицки), Розенберг, Телин (61 – Ериксон)