Бешикташ и Арсенал завършиха наравно 0:0 в първия мач от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Гостите завършиха в намален състав, след като Аарън Рамзи получи втори жълт картон в 80-ата минута и бе изгонен. Бешикташ ще е без старши треньора си Славен Билич на пейката на реванша, тъй като също бе изгонен за невъздържани прояви край страничната линията.

Началото бе вихрено и още във 2-ата секунда! Демба Ба можеше да открие резултата. Нападателят получи топката след началния съдийски сигнал в централния кръг и оттам опита да изненада Войчех Шчесни, който с мъка изби точно под гредата. Най-чистото положение се откри пред Алекс Окслейд-Чембърлейн в последните минути, когато удари греда.

БЕШИКТАШ: Толга, Исмаил, Мота, Ерсан, Педро, Олджай (73- Гьокхан), Вели, Неджип, Оузахан (81- Керим), Мустафа (88- Дженк), Ба

АРСЕНАЛ: Шчесни, Дебюши, Косиелни, Чейбърс, Монреал, Артета (50- Фламини), Рамзи, Касорла (90- Росицки), Уилшир, Санчес (73- Окслейд-Чембърлейн), Жиру