Наполи и Атлетик (Билбао) не успяха да излъчат победител в първия мач от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Мачът на "Сан Паоло" завърши 1:1. Гостите първи откриха резултата чрез Икер Муниаин в 41-ата минута, но Гонсало Игуаин изравни в 68-ата минута. В 41-ата минута по-добрата игра на баските даде резултат. Оскар де Маркос напредна по крилото и намери Икер Муниаин, който с прецизен удар по земя заби кълбото в мрежата за 0:1. И в началото на второто полувреме Атлетик стоеше по-добре и пропуски пред вратата на Рафаел направиха Муниаин и Адуриц. Наполи обаче засили натиска в средата на полувремето и в 68-ата минута Гонсало Игуаин овладя топката пред наказателното поле, напредна и стреля в обратния ъгъл, за да направи резултата 1:1. Само две минути по-късно домакините можеха да стигнат до пълен обрат, но Хосе Кайехон останал сам срещу вратаря не успя да отбележи. Наполи –

НАПОЛИ: Рафаел, Маджо, Кулибали, Бритос, Албиол, Жоржиньо, Гаргано, Хамшик (78 - Мичу), Кайехон, Инсиние (60 - Мертенс), Игуаин

АТЛЕТИК: Ираисос, Лапорт, Рико, Баленсиага, Гурпеги, Бенят (75 - Сан Хосе), Итураспе (89 - Моран), Де Маркос, Сусаета (80 - Сусаета), Муниаин, Адуриц