Националният отбор на България победи Китай с 3:2 (25:22, 22:25, 20:25, 25:17, 20:18) в третия си мач на авторитетния международен турнир "Хуберт Вагнер", който се провежда в полския град Краков.

Двубоят започна равностойно, а нашите успяха да обърнат съперника за 21:20, след което взеха първия гейм с 25:22 след ас на Гоцев.

Втората част също бе равностойна в началото, но след 11:11, китайците започнаха да показват зъби. Тимът на Пламен Константинов успя да изравни за 17:17, но допусна няколко грешки за 22:18, след което съперникът изравни геймовете до 1-1 след 25:22 във втория.

Китайците се вдъхновиха и стартираха ударно за 4:1 в третия гейм, а преднината им стигна 4 точки за 10:6. Българите поизравниха играта, но не успяха да стопят аванса на азиатците под две точки, а в в края резултатът бе 25:20.

България живна през четвъртия гейм и поведе с 6:3 в началото, въпреки, че пак допусна грешки, за да се стигне до 13:13. Разликата все пак отново бе в полза на България, достигайки 5 точки за 20:15. Краят дойде при 25:17, и победителят трябваше да бъде определен с тайбрек.

Българите поведоха с 6:4 в решителната част, а разликата бе стопена за 11:11. Драмата бе пълна при 14:13, когато нашите пропуснаха да победят след аут от сервис на Братоев. Равенството се запази до 18:18, за да могат българите да победят с 20:18 след блок на китайска атака.

Така нашите завършват турнира с две победи - над Китай и Полша с 3:2 и загуба от Русия с 1:3 на третата позиция. "Сборная" играе с Полша за първото място в 21:30 часа.