Спартак (Плевен) разби у дома с 6:0 Ювентус (Малчика) на старта на Северозападната "В" група. Мачът от трибуните изгледа наставникът на Берое Петър Хубчев, който ден по-рано се поздрави с победата над Славия в София, където старозагорци надделяха с 2:0.

При гостуването в Плевен футболистите на Ювентус (Малчика) можеха да отнесат поне още 10 попадения, ако съперникът им не ги пожали особено в последния половин час на мача. Мъките им започнаха още в 6-ата минута, когато лидерът на плевенчани Любомир Иванов уцели гредата. В 15-ата Васил Шопов откри резултата. Малко след това Любомир Иванов удвои след самостоятелен пробив. Десетина минути преди почивката Стефан Христов се освободи от бранителите на гостите и направи 3:0.

В началото на втората част Любомир Иванов бе повален в наказателното поле и сам реализира дузпата за 4:0. В 57-ата минута Шопов подаде на Стефан Христов пред голлинията и таранът насочи топката в мрежата на Ювентус. Секунди по-късно Любомир Иванов оформи своя хеттрик. След това гостите привършиха силите, но пък съперникът им намали темпото. Едва в последните минути футболистите на Ювентус тръгнаха за почетен гол и бяха близо до него. В 84-ата минута съдията Павел Мичев отсъди дузпа в тяхна полза. Константин Генков изпълни, но плевенският страж Станислав Антонов спаси.