Хасково и Локомотив (София) завършиха 0:0 в среща от 5-ия кръг на "А" група. "Железничарите" пропиляха златен шанс да спечелят трите точки в добавеното време, когато Даниел Генов направи непростим пропуск, след като се озова очи в очи срещу Боян Пейков.

Преди началото на срещата полузащитникът на Хасково Васил Велев беше награден за стотния си мач в "А" група.

В 4-ата минута пред Емил Ангелов се откри първата възможност в мача, но Божидар Митрев отрази удара му. Минута по-късно Антонио Ливраменто от "железничарите" изпълни добре пряк свободен удар, но Боян Пейков спаси. В следващите минути гостите от София създадоха няколко възможности за гол, но Иво Иванов и Петър Димитров не успяха да намерят целта.

До почивката двата отбора изразиха претенции за по една дузпа, но съдията Мартин Стоименов прецени при ситуациите, че няма основание да посочва бялата точка.

През втората част избраниците на Димчо Ненов създадоха първото положение за откриване на резултата, но последователни изстрели на Мартин Райнов и Емил Ангелов бяха спасени от Митрев. В 75-ата минута Иван Скерлев бе най-близо до гол, но нацели напречната греда на вратата на Локо (Сф), а до края най-интересната ситуация беше пропускът на Даниел Генов в добавеното време.

След равенството "железничарите" имат 7 точки в актива, а Хасково е с 4 и остават само с една победа - сензационното 1:0 над шампиона Лудогорец на старта.