Без голове завърши мачът между Марек и Локомотив (Пд) от 4-ия кръг на "А" група. Двубоят се състоя на стадион "Бончук" в Дупница.

Двата тима изнесоха слабо първо полувреме, в което и двамата вратари нямаха кой знае каква работа. То ще се запомни единствено с боя между феновете на гостите и полицията. Двете агитки се закачиха една с друга, което провокира няколко човека на "черно-белите" да навлязат в буферната зона. Там обаче се срещнаха с органите на реда, с които влязоха в схватка. Няма информация за наранени хора, а само минутка след това ситуацията бе овладяна.

През втората част двата тима се активизираха. Но отново броят на възможностите не можеха да се преброят дори на една ръка. Мартин Камбуров бе близо да открие резултата, но Емил Михайлов парира блестящо удара му фаул. Домакините пък бяха близо до попадение чрез Петър Тончев, който нацели странична греда.

В 75-ата минута дойде време и играчите да се спречкат. Адриян Петров обаче овладя положение и вдигна няколко жълти картона. Заради този момент и накъсването на игра той продължи мача с шест минути. Но и в тях до гол не се стигна, което означаваше, че двата тима ще трябва да се задоволят с едната точка.

Така в класирането Марек вече има 7 т. на седмото място, докато Локо (Пд) е осми с една по-малко.

МАРЕК:
1. Емил Михайлов, 13. Борислав Николов, 14. Милен Лaхчев (к), 8. Мартин Димитров, 11. Крум Бибишков jalt.jpg, 15. Петър Тончев, 5. Милен Василев jalt.jpg, 7. Марио Близнаков (smqna.jpg 79 - 17. Кристиян Петков), 20. Димитър Илиев, 19. Димитър Андонов, 9. Николай Николов jalt.jpg
Резерви: 12. Пламен Младенов, 3. Емил Виячки, 10. Еньо Кръстовчев, 17. Кристиян Петков, 6. Светослав Диков, 4. Стамен Казълов, 2. Ангел Русев
Треньор: Антон Велков

ЛОКОМОТИВ (ПД): 12. Йордан Господинов jalt.jpg, 3. Здравко Илиев jalt.jpg, 20. Диян Молдованов jalt.jpg, 15. Ангел Грънчов, 4. Венелин Филипов, 6. Благой Наков (smqna.jpg 65 - 18. Христо Стамов), 19. Ванчо Траянов jalt.jpg, 10. Александър Якимов jalt.jpg, 9. Дани Кики (к) (smqna.jpg 87 - 7. Бранимир Костадинов jalt.jpg), 11. Мартин Камбуров jalt.jpg, 21. Бирсент Карагарен jalt.jpg (smqna.jpg 46 - 5. Георги Вълчев)
Резерви: 1. Александър Витанов, 17. Богомил Дяков, 7. Бранимир Костадинов jalt.jpg, 5. Георги Вълчев, 2. Ивайло Димитров, 14. Станислав Маламов, 18. Христо Стамов
Треньор: Неделчо Матушев

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и подготовка