Берое продължи наказателната акция срещу Славия, печелейки с 2:0 гостуването на "Овча купел" от 5-ия кръг на първенството. За тима на Петър Хубчев това е шеста поредна победа над "белите", които влязоха в лоша серия и вече в четвърти двубой не познават вкуса на успеха.

Берое, който преди седмица надделя с 2:1 срещу "Левски", вече има 8 точки в актива и се изравни с втория "Ботев" (Пловдив). Славия пък остава с 5 точки в средата на таблицата.

Точни във вратата на Георги Петков днес бяха Салим Керкар и Венцислав Христов, като още преди почивката старозагорци имаха комфортен аванс и през втората част си позволиха да намалят оборотите. "Белите" обаче нямаха сили дори за почетен гол и логично предизвикаха гнева на феновете си. Още след 60-ата минута от трибините на "Овча купел" започнаха мощни възгласи "Оставка, оставка!", насочени към треньора Милен Радуканов. Запалянковиците не спряха да изразявят недоволството си до края на мача, а и след последния съдийски сигнал на Георги Кабаков.

Мачът започна с проблеми и за двамата треньори. На загрявката болки усети Фернандо Да Силва, който Радуканов беше заявил сред титулярите си. Така наставникът заложи на сънародника на бразилеца - Диего Фераресо, а още в 8-ата минута му се наложи да сменя и Димитър Пиргов, който се контузи. На терена влезе Крум Стоянов, който игра най-вляво на защитата. Малко след това и Петър Хубчев трябваше да заменя контузен играч. Атанас Зехиров отстъпи място на Георги Динков. Последният обаче не може да завърши мача, също заради травма.

Гостите от Стара Загора бяха далеч по-активни в началото и заслужено поведоха. Първо в 15-ата минута Венцислав Христов изведе Жуниор Мапуку сам срещу Георги Петков, но опитният страж се намеси решително. В 19-ата беройци ликуваха. Христов направи отличен самостоятелен рейд, подаде на Салим Керкар, който беше оставен непокрит и отбеляза - 0:1.

Избраниците на Хубчев удвоиха преднината си в 43-ата минута чрез Венци Христов. Нападателят ознаменува силната си игра днес с попадение, след като нахлу отдясно в наказателното поле на Славия, скъси си ъгъла и преодоля Георги Петков за 0:2.

Отпадналият в последния момент от стартовия състав на домакините Фернандо Да Силва все пак трябваше да се появи на терена в началото на второто полувреме, защото още през първата част Диего Фераресо получи травма и нямаше как да продължи игра. "Белите" отчаяно преследваха гол, с който да намалят, но бранителите в зелено бяха прецизни в действията си.

В 60-ата минута Елиаш Да Силва изведе Венци Христов в добра позиция, но този път нападателят на Берое не успя да отбележи. Малко преди края "белите" изразиха претенции за дузпа, но съдията Георги Кабаков не уважи искането им след падане на Иван Вълчанов в наказателното поле на Берое.