ЦСКА се завърна еднолично на първото място в "А" група. "Армейците" пометоха с 4:0 новака Хасково в домакинството си от 4-ия кръг и с 10 точки поведоха в класирането.

След няколко месеца извън игра заради операция се завърна капитанът Валентин Илиев. Железният защитник започна като титуляр и откри резултата в 23-ата минута. Имаше още две промени в състава на "червените" за тази среща. Не левия бек игра Сендрино Мисиджан, а на фланга за сметка на Неманя Милисавлевич действаше Тони Силва.

По-интересното обаче бе, че на терена за домакините имаше едва трима българи в лицето на Илиев, Апостол Попов и Антон Карачанаков. След почивката се появи и Борис Галчев, с което те станаха четирима. Но Карачанаков бе заменен в 61-ата от Луис Фелипе, с което отново се върна първоначалната им бройка. Двубоят пък бе изгледан от бившия голмайстор на тима Жуниор Мораес, който бе посрещнат възторжено от публиката.

Съвсем очаквано "армейците" овладяха топката от първия съдийски сигнал. В самото начало на мача темпото не бе високо, но постепенно домакините навлязоха в ритъм. Така в 23-ата минута резултатът бе открит. Отбеляза го завърналият се капитан Валентин Илиев, който получи топката след центриране от фаул на Карачанаков и безпроблемно я вкара за 1:0.

Само десет по-късно авансът на ЦСКА бе удвоен. Този път вкара Тони Силва. Попадението на португалеца бе изключително красиво, като от малко над 25 метра той прати кълбото право в сглобката на вратата на Пейков. До края гостите трудно минаваха центъра и ако това се случваше, защитата в червено бързо се справяше.

След паузата събитията на терена по никакъв начин не се промениха. Хасково, който беше без най-добрите си играчи Емил Ангелов и Дончо Атанасов, се опитваше без успех да контраатакува, докато ЦСКА контролираше играта. В 47-ата минута Буш бе близо да се разпише в трети пореден мач, но напречната греда не му позволи. Хасковлии все пак успяха да създадат две положения до края на срещата. Първо Дивиш се справи с изстрел на Чепилов, а след това чешкият страж се намеси решително и срещу излезлия очи в очи срещу него Хубенов.

Желанието на домакините да зарадват феновете си с още един гол бе реализирано в 88-ата минута. Влезлият като резерва Орелиен Йоаким покачи на 3:0, след като се възползва от пас на записалия официален дебют Фелипе. След попадението двубоят просто се доиграваше, а запалянковците не спираха да пеят песни и да празнуват първото място на любимия си тим.

Но головете не бяха свършили. В продължението Буш все пак вкара в трети пореден мач, след като Пейков изпусна топката и това му позволи спокойно да опъне мрежата за крайното 4:0.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ - ТУК!

ЦСКА - ХАСКОВО
  4:0
1:0 Валентин Илиев (23), 2:0 Тони Силва (34),
3:0 Орелиен Йоаким (88), 4:0 Серджиу Буш (90+2)
София
, стадион "Българска армия"
Съдия: Владимир Вълков

ЦСКА: 33. Якуб Дивиш, 19. Апостол Попов, 14. Валентин Илиев topka.jpg , 34. Денис Причиненко, 5. Сендрино Мисиджан, 28. Маркиньос, 22. Еденилсон Бергонси (smqna.jpg 46 - 8. Борис Галчев), 71. Антон Карачанаков (smqna.jpg 61 - 70. Жоан Фелипе Рибейро), 20. Луис Соарес jalt.jpg (smqna.jpg 75 - 13. Орелиен Йоаким topka.jpg ), 7. Тони Силва topka.jpg , 17. Серджиу Буш topka.jpg
Резерви: 99. Стоян Колев, 6. Пламен Крачунов, 31. Кристиан Супусепа,  8. Борис Галчев, 70. Жоан Фелипе Рибейро, 11. Неманя Милисавлиевич, 13. Орелиен Йоаким
Старши треньор: Анатоли Нанков

ХАСКОВО: 22. Боян Пейков, 26. Костадин Ничев, 27. Николай Димитров (smqna.jpg 69 - 20. Педро Еуженио), 14. Иван Скерлев, 17. Кирчо Крумов, 19. Мартин Райнов (smqna.jpg 46 - 6. Джихат Кямил), 66. Васил Велев (smqna.jpg 59 - 88. Атанас Чепилов), 11. Деян Лозев, 23. Владислав Узунов, 4. Недялко Хубенов, 39. Димитър Алексиев
Резерви: 12. Емил Данчев, 80. Атанас Кръстев, 20. Педро Еуженио, 44. Галин Димов, 21. Димитър Влахов, 6. Джихат Кямил, 88. Атанас Чепилов
Старши треньор: Димчо Ненов