Националният ансамбъл по художествена гимнастика спечели сребърен медал във финала на 5 чифта бухалки от Световната купа в София. Момичетата на Ина Ананиева, които вчера останаха втори и в многобоя, отново бяха блестящи в изиграването на бухалките, пише Красивата страна на спорта. Оценката 17.800 е по-висока от вчерашната, но достатъчна само за сребърен медал. Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Найденова, Цветелина Стоянова и Христиана Тодорова отново взривиха публиката в зала “Арена Армеец”.

Рускините спечелиха със 17.900 точки въпреки падане на бухалка. Съдиите отново дадоха леко рамо на Русия, както бе вчера, когато българската публика освирка оценката на нашите. Изпълнението днес на рускините обаче бе изключително въздействащо и ако не бе това изпускане на бухалката, щеше да получи оценка над 18.000. Бронзът остана за прекрасния ансамбъл на Испания – 17.600 точки. Следва финалът на 3 топки и 2 ленти, след което финалите и при индивидуалните състезателки, където ще видим Невяна Владинова и Мария Матева.