Мъжкият национален отбор по волейбол на България победи Белгия с 3:1 (20:25, 25:22, 25:21, 28:26 ) в първа контролна среща между двата тима, играна в Арена Ботевград. Това бе дебют за новия селекционер Пламен Константинов. Отборът ни се готви за Световното първенство 2014 в Полша, което стартира в края на месеца. Мачът предизвика голям интерес в местната общественост и околността, като над 2200 запалянковци бяха по трибуните на “Арена Ботевград”. По традиция баскетболът е местната гордост, но този път залата бе наполовина пълна с привърженици, които развяваха български знамена и подкрепяха отбора.

Селекционерът Пламен Константинов започна с Андрей Жеков, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, Тодор Алексиев, Николай Пенчев, Цветан Соколов и либеро Теодор Салпаров. До края треньорът не предприе много смени, като възможност за изява получиха още Тодор Скримов и Светослав Гоцев.

Белгия спечели първия гейм с 25:20, след като водеха почти през цялото време. Във втората част нашите изравниха след 25:22. Третата част започна равностойно и вървеше точка за точка до 7:7. Този път Николай Пенчев бе мотора, който откъсна нашите, като отбеляза два аса, а българския тим направи серия от пет последователни точки. Нашите затвориха частта след 25:21. В четвъртия гейм отново бяхме по-добри, но накрая настана драма. При 24:21 само точка ни делеше от победата, но белгийците изравниха до 24:24. България обаче се измъкна и спечели с 28:26.