„Ботев“ (Пловдив) и Литекс сътвориха спектакъл с шест гола в Коматево и завършиха наравно 3:3 в двубой от 3-и кръг на „А“ група. С гол-шедьовър в дебюта си се отчете дошлия от „Левски“ Лъчезар Блатанов, а Милен Гамаков също отбеляза първото си попадение с „жълто-черния“ екип. Третият гол за „Ботев“ бе дело на Иван Цветков. За гостите от Ловеч се разписаха Джордан, Страхил Попов и Асприля. Пет от шестте попадения паднаха през първата част на срещата, а за жалост цялата голова фиеста мина без фенове. Пловдивчани изиграха последната от наказанието си среща без публика. „Ботев“ завърши срещата с 10 души, след като Томаш Иршак бе изгонен за два жълти картона.

Босът на Литекс Гриша Ганчев бе дошъл да наблюдава играта на своите подчинени, заедно със всички ръководители в клуба.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за тима на Вили Вуцов. Още с първата си атака домакините успяха да открият резултата, след като груба грешка в защитата на Литекс направиха Бумал и Баривиера. От нея се възползва Иван Цветков – 1:0.

Домакините от Пловдив продължиха във вихрено темпо и след няколко пропуска успяха да удвоят преднината си. В 26-ата минута лошо изчистена от ловешката защита топка попадна в непокрития Лъчезар Балтанов, който със страхотен удар от въздуха прати топката неспасяемо в сглобката на гредите за 2:0.

От тук до края на полувремето на терена имаше само един отбор – този на Красимир Балъков. В 29-ата минута Литекс върна едно попадение, след като Джордан засече отлично центриране на Страхил Попов.

В последните 3 минути на първата част Литекс обърна резултата изцяло в своя полза. Първо Страхил Попов засече с глава центриране и направи 2:2, а секунди преди края на полувремето Асприля завърши чудесна атака на гостите, която премина през Малинов и Ваюши.
На почивката Вили Вуцов реши да направи две смени, с които да промени развоя на срещата и на местата на младите Васев и Чунчуков се появиха Гамаков и Хамза.

Първите 15 минути на втората част преминаха със стихиен натиск на пловдивчани, но гостите от Ловеч бяха добре организирани и не позволиха опасности пред вратата си.

Домакините най-после успяха да изравнят в 69-ата минута, когато Милен Гамаков вкара дебютния си гол с екипа на „Ботев“ (Пловдив). Нападателят получи чудесно центриране от Юнес Хамза и без проблем вкара топката в мрежата за 3:3.

До края на мача и пред двата тима се опитаха да спечелят, но топката така и не навести нито една от вратите. Томаш Иршак пък получи червен картон минути преди края на срещата и не доигра двубоя.

"Ботев" - Литекс 3:3

1:0 Иван Цветков (2), 2:0 Лъчезар Балтанов (26) , 2:1 Джордан (29), 2:2 Страхил Попов (43), 2:3 Данило Асприля (45+2), 3:3 Милен Гамаков (67)

Срещата по минути - ТУК!

"Ботев" (Пловдив):
89.Михаил Иванов, 22.Пламен Николов, 37.Росен Колев, 28.Филип Филипов, 11.Йордан Христовjalt.jpg, 17.Лъчезар Балтанов, 16.Томаш Иршакjalt.jpg 4erven.jpg , 7.Мариян Огнянов, 30.Божидар Васев (smqna.jpg 46- 38.Милен Гамаковjalt.jpg), 23.Цветелин Чунчуков (smqna.jpg 46- 9.Юнес Хамза), 19.Иван Цветков (smqna.jpg 86- 92.Александър Колев)
Резерви: 1.Адам Стаховяк, 2.Владимир Айтов, 24.Лазар Марин, 38.Милен Гамаков, 95.Станислав Дрянов, 92.Александър Колев, 9.Юнес Хамза
Старши треньор: Вилислав Вуцов

Литекс: 31.Винисиус Баривиера, 3.Антон Недялковjalt.jpg, 13.Васил Божиков, 16.Страхил Попов , 18.Илия Миланов, 93.Петрус Бумал (smqna.jpg 46- 7.Александър Цветков), 88.Никола Колев (smqna.jpg 74- 19.Румен Руменов), 70.Данило Асприляjalt.jpg , 15.Кристиян Малиновjalt.jpg, 14.Армандо Ваюши, 9.Вилмар Джордан (smqna.jpg 69- 78.Омар Косоко)
Резерви: 12.Александър Конов, 23.Иван Горанов, 28.Пламен Гълъбов, 19.Румен Руменов, 7.Александър Цветков, 73.Милчо Ангелов, 78.Омар Косоко
Старши-треньор: Красимир Балъков