Новакът в "А" група Марек изненадващо победи с 1:0 Черно море на негостоприемния "Тича". Единствения гол отбеляза бившият играч на варненци Димитър Петков в 3-ата минута. Благодарение на успеха дупничани вече са с 6 т. и са четвърти, докато "моряците" остават последни с 2.

Изненадващо още в третата минута гостите откриха резултата. Димитър Петков даде начало на атака по крилото, след което с глава засече последвалото центриране за 1:0. Халфът обаче бе заменен малко след това, тъй като се контузи. След попадението дупничани продължаваха да седят по-добре.

Домакините нямаха никаква идея какво да правят с топка, а дори и рядко шутираха. На почивката феновете на "моряците" бяха бесни и се преместиха зад скамейката на своите. Започнаха скандирания "Оставка", както и обидни реплики към треньора Александър Станков.

През второто полувреме варненци напипаха игровото темпо, но с пропуски от изгодни позиции се отчетоха Симеон Райков, Иван Коконов и Георги Божилов. До края Черно море тотално се пренесе в половината на противника, което обаче не доведе до така желания резултат. Контраатака в продължението пък можеше да доведе до втори гол във вратата на Китанов, но националът на България изби със сетни усилия шута на Кристиян Петков.

Съдия: Вихрен Манев

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Георги Китанов, 4. Михаил Венков, 6. Кирил Котев, 91. Живко Атанасов, 25. Сашо Александров, 8. Стенио, 84. Тодор Паланков, 13. Симеон Райков, 19. Матиа Курьор (smqna.jpg 61 - 17. Иван Коконов), 14. Георги Божилов, 20. Мирослав Манолов (smqna.jpg 54 - 9. Бакари (smqna.jpg 71 - 30. Димо Атанасов))
Резерви: 1. Илия Николов, 30. Димо Атанасов, 24. Слави Сталев, 5. Стефан Станчев, 3. Даниел Георгиев, 17. Иван Коконов, 9. Бакари
Старши треньор: Александър Станков

МАРЕК: 1. Емил Михайлов jalt.jpg, 14. Милен Лахчев, 16. Николай Николов, 20. Димитър Илиев, 19. Димитър Андонов jalt.jpg, 10. Димитър Петков topka.jpg (smqna.jpg 7 - 7. Марио Близнаков (smqna.jpg 80 - 77. Кристиян Петков)), 13. Борислав Николов, 8. Мартин Димитров, 5. Милен Василев (smqna.jpg 86 - 3. Емил Виячки), 15. Петър Тончев, 11. Крум Бибишков
Резерви: 12. Пламен Младенов, 2. Ангел Русев, 4. Стамен Казълов, 3. Емил Виячки, 18. Златко Бонев, 7. Марио Близнаков, 77. Кристиян Петков
Старши треньор: Антон Велков