Френският Лил се класира за плейофите на Шампионската лига. В среща реванш от третия квалификационен кръг на турнира „кучетата“ направиха 1:1 с Грасхопър. „Скакалците“ записаха домакинска загуба с 0:2 в първата среща преди седмица.

Гол на Флоран Балмон за Лил още в 19-ата минута допълнително затрудни ситуацията за швейцарския тим. Амир Абраши обаче изравни в 33-ата минута. В 69-ата минута Грасхопър остана с човек по-малко, след като Даниел Павлович получи директен червен картон за фаул срещу Себастиан Коршия.

До края на мача не се стигна до ново попадение. Така Лил се класира за плейофите на Шампионската лига, докато „скакалците“ ще опитат да се класират за груповата фаза на Лига Европа. Жребият за следващия кръг на двата евротурнира е в петък (8 август).