Беларуският шампион БАТЕ Борисов се класира за плейофния квалификационен кръг на Шампионската лига, след като записа драматична победа с 3:1 над Дебрецен в среща реванш. Първият мач преди седмица беше завършил 1:0 за унгарския първенец.

Ибрахим Сидибе откри резултата за Дебрецен в 26-ата минута с точно изпълнение на дузпа, отсъдена за фаул на вратаря Сергей Черник срещу Лимам Сейди. В 38-ата минута Селим Дуабла получи втори жълт картон и остави гостите с човек по-малко.

БАТЕ Борисов веднага се възползва от преимуществото си и само минута след това изравни резултата. Александър Володко се разписа след асистенция на Филип Младенович. В 66-ата минута Витали Родионов даде аванс на беларуския шампион. Сергей Кривец прати тима си в плейофите с попадението си в четвъртата минута на добавеното време.

Отпадането на Дебрецен от Шампионската лига прати тима в плейофите за място в груповата фаза на Лига Европа. Жребият за плейофния кваликационен кръг на двата евротурнира е в петък (8 август).