Красимир Балъков постигна първата си победа в "А" група като треньор на Литекс. Успехът над Берое с 2:1 дойде инфарктно и в последните секунди на срещата чрез Илия Миланов. Преди това Керкар бе открил за гостите от Стара Загора, а Милчо Ангелов изравни. Иван Караджов бе изгонен в последните секунди, а Джордан пропусна дузпа домакините.

Двата тима заложиха на открит и атакуващ футбол още от първите минути и това логично доведе до гол. В 7-ата минута Керкар изстреля топовен шут от около 25-6 метра и направи безпомощен вратарят на домакините за 0:1.

Попадението стъписа играчите на Красимир Балъков, които позволиха на съперника си да организира още няколко опасни атаки. Постепенно ловчанлии се окопитиха и започнаха да нападат все по-масивно вратата на Караджов. На няколко пъти обаче стражът на гостите се намеси добре.

В същото време пък попадение на Литекс бе отменено заради засада, а повторенията показаха, че съдията е отсъдил правилно.

С началото на второто полувреме на терена стана горещо. Ловчанлии се втурнаха в яростни атаки и положенията се заредиха пред вратата на Берое. В 55-ата минута топката срещна ръката на Елиша в собственото му наказателно поле и съдията Стефан Павлов посочи бялата точка. Джордан обаче прати топката над врата и резултата остана непроменен. В следващата атака на Берое Аясс падна в наказателното поле на домакините искайки дузпа, но реферът му даде картон за симулация. Телевизионните повторения показаха, че и тук Павлов отсъди правилно.

Натискът на ловчанлии се засили и логичното се случи в 79-ата минута. Милчо Ангелов овладя топката на гърди в наказателното поле, завъртя се и стреля силно - 1:1.

Съдията даде 5 минути продължение на срещата, а него Литекс успя да стигне до успеха. В 94-ата минута домакините получиха право да изпълнят фаул. топката бе центрирана пред вратата на Караджов, а Илия Миланов я вкара в мрежата за 2:1. Стражът на Берое пък бе изгонен с втори жълт картон, след като имаше бурни претенции към рефера за редовността на попадението.

В класирането ловчанилии се изкачиха до 9-а позиция с 3 точки. Берое пък е с 2 на 11-о място.

Литекс - Берое 2:1
0:1 Салим Керкар (6), 1:1 Милчо Ангелов (79), 2:1 Илия Миланов (90+4)

Срещата по минути - ТУК!

Литекс: 31.Винисиус Баривиейра, 16. Страхил Попов (к), 18. Илия Милановjalt.jpg, 13. Васил Божиков, 3. Антон Недялков, 93. Петрус Бумал (smqna.jpg 88- 21. Александър Цветков), 88. Никола Колев (smqna.jpg 66- 15. Кристиян Малинов), 14. Армандо Ваюши, 70. Данило Асприля, 78. Омар Косоко (smqna.jpg 66- 73. Милчо Ангелов), 9. Уилмар Джордан
Резерви: 12. Александър Конов, 23. Иван Горанов, 15. Кристиян Малинов, 28. Пламен Гълъбов, 24. Петър Златинов, 73. Милчо Ангелов, 21. Александър Цветков
Старши-треньор: Красимир Балъков

Берое<br />(Стара Загора)Берое: 73. Иван Караджов, 18. Атанас Зехировjalt.jpg, 6. Иво Иванов (к), 21. Елиаш, 28. Веселин Пенев, 70. Георги Костадиновjalt.jpg (smqna.jpg 51- 4. Аласан Н'Диайе), 27. Игор Джоманjalt.jpg, 11. Крис Гади, 8. Самир Аяссjalt.jpg (smqna.jpg 81- 92. Стефан Спировски), 26. Салим Керкар, 10. Венцислав Христов
Резерви: 22. Благой Макенджиев, 2. Илия Мунин, 3. Владимир Зафиров, 4. Аласан Н'Диайе, 92. Стефан Спировски, 9. Станислав Костов, 30. Жуниор Мапуку
Старши-треньор: Петър Хубчев