Юнес Хамза, който съвсем скоро вероятно ще си тръгне от "Ботев" (Пловдив), донесе успех на тима с гол в последните минути. Тунизийският нападател за разписа за 2:1 над Черно море в мач от 3-ия кръг на "А" група, който се игра в Коматево. Срещата бе пред празни трибуни, тъй като "Ботев" има наказание. Томаш Иршак вкара другото попадение за "ботев", а Стенио бе точен за Черно море.

Първото полувреме започна с атаки на домакините, докато Черно море залагаше на защита и контри. Мариян Огнянов на два пъти се размина със гола, а Стенио отвърна със силен удар.

В 18-ата минута падна първото попадение. Томаш Иршак получи пас от Йордан Христов, нахлу хубаво в наказателното поле и с плътен удар не остави шансове на Китанов - 1:0.

Малко по-късно гол Иван Цветков бе отменен заради фаул в атака на Чунчуков, а младият нападател получи дори жълт картон.

"Моряците" се съживиха и на свой ред организираха няколко опасни и успяха да стигнат до попадение в последните секунди на първото полувреме. При изпълнение на корнер отбраната на "Ботев" не се подреди добре, а от това се възползва Стенио - 1:1.

През второто полувреме домакините отново натиснаха и създадоха няколко опасни положения пред вратата на Китанов. Вандер виейра и Иван Цветков се отчетоха с пропуски пред вратата на гостите, а Хамза имаше претенции за дупза при една интервенция в наказателното поле. Съдията Ангел Ангелов обаче подмина ситуацията.

Коконов, Манолов и Стенио пък се отчетоха с пропуски за тима на Александър Станков.

Когато всичко предвещаваше равенство, Юнес Хамза прониза Китанов и направи 2:1, с което донесе успеха на тима на Вили Вуцов. Тунизиецът получи пас в коридор от Иршак и остави безпомощен вратаря Китанов.

С успеха "ботев" събра 7 точки и се изравни на върха с ЦСКА. Черно море пък е 2 точки на предпоследно място.

"БОТЕВ" - ЧЕРНО МОРЕ
2:1

1:0 Томаш Иршак (18), 1:1 Стенио (45), 2:1 Юнес Хамза (85)

Срещата по минути - ТУК!

"Ботев" (Пловдив):
89.Михаил Иванов, 22.Пламен Николов, 28.Филип Филипов, 37.Росен Колев, 11.Йордан Христов, 30.Божидар Васев, 16.Томаш Иршак, 7.Мариян Огнянов, 10.Вандер Виейра (smqna.jpg 65- 9.Юнес Хамза), 19.Иван Цветков (smqna.jpg 84- 95.Станислав Дрянов), 23.Цветелин Чунчуковjalt.jpg
Резерви: 1.Адам Стаховяк, 18.Радослав Терзиев, 2.Владимир Айтов, 24.Лазар Марин, 20.Серкан Юсеин, 95.Станислав Дрянов, 9.Юнес Хамза
Старши треньор: Вили Вуцов

Черно море<br />(Варна)
Черно море: 33.Георги Китанов, 4.Михаил Венков, 6.Кирил Котев, 24.Слави Сталев (smqna.jpg 68- 91.Живко Атанасов), 25.Сашо Александров, 8.Стенио, 84.Тодор Паланков, 13.Симеон Райков (smqna.jpg 67- 19.Матиа Курьор), 17.Иван Коконов, 20.Мирослав Манолов, 14.Георги Божилов
Резерви: 1.Илия Николов, 91.Живко Атанасов, 5.Стефан Станчев, 3.Даниел Георгиев, 7.Бекир Расим, 19.Матиа Курьор, 9.Бакари
Старши треньор: Александър Станков