Лудогорец постигна първа победа от новия сезон в “А” група. В мач от третия кръг тимът надви Марек с 3:0 в Разград в дебюта на новия треньор Георги Дерменджиев. До момента шампионите претърпяха загуба на старта от Хасково с 0:1, а след това направиха 0:0 с Черно море. Любопитното е, че първият реализиран гол на сметката на Лудогорец бе автогол на защитника на Марек Милен Лахчев. Иначе Мисиджан първи се разписа от разградския отбор за новото първенство, покачвайки на 2:0 в 50-ата минута. Жуниор Кишада оформи крайното 3:0 в 85-ата минута. Дебют за Лудогорец направи едно от новите попълнения Александър Василев (дошъл от Калиакра и юношески национал до 19 години).

Новият треньор на Лудогорец Георги Дерменджиев направи няколко промени в сравнение с първия мач с Партизан, когато наставник все още беше Стойчо Стоев. В защита титуляр излезе Шоко отдясно вместо Кайсара, а Минев се завърна отляво вместо Витиня. В средата на терена започнаха Златински и Анисе вместо Светослав Дяков. По крилата започнаха Мисиджан вместо Михаил Александров и Абало. На върха на атаката излезе Жуниор Кишада, а зад него Вандерсон, като бе заменена двойката Безяк – Марселиньо.

През първото полувреме Лудогорец имаше тотално надмощие, но вкара само един гол. В 13-ата минута Мисиджан проби отляво, центрира остро и Милен Лахчев с глава прати топката в собствената си врата. В 35-ата минута Марек можеше и да изравни, ако не бе пропускът на Крум Бибишков. Нападателят изскочи зад защитата на домакините, при което останаха съмнения за засада, каквато обаче не бе маркирана. В добавеното време на първото полувреме гостите вкараха гол чрез Марио Близнаков, който обаче бе в засада и попадението бе отменено.

В 50-ата минута Върджил Мисиджан покачи на 2:0 след хубав пас на Кишада. Последва пропуск на Даниел Абало в 64-ата минута. Три минути след това Георги Дерменджиев извади Анисе и пусна Фабио Ешпиньо, с което не промени тактическата постройка на отбора. В 72-ата минута Мисиджан пропусна от супер изгодно положение. Той получи подаване пред вратата от Шоко отдясно, но топката мина под крака му. Три минути след това съдиите отмениха гол и на Лудогорец, след като Вандерсон реализира, но бе в засада.

В 85-ата минута Жуниор Кишада оформи крайното 3:0. Той получи хубав пас от Фабио Ешпиньо и с прехвърлящ удар направи безпомощен Емил Михайлов.

Двубоят по минути ТУК

ЛУДОГОРЕЦ - МАРЕК 3:0
1:0 Милен Лахчев (13-автогол), 2:0 Върджил Мисиджан (50), 3:0 Жуниор Кишада (85)

Лудогорец: 91.Иван Чворович, 20.Шоко, 4.Теро Мантула, 15.Александър Александров, 25.Йордан Минев (78 smqna.jpg 16.Браян Ангуло), 23.Христо Златински, 88.Вандерсон, 12.Абел Анисе (67 smqna.jpg 8.Фабио Ешпиньоjalt.jpg), 93.Върджил Мисиджан (80 smqna.jpg 19.Александър Василев), 11.Жуниор Кишада, 17.Даниел Абало
Резерви: 21.Владислав Стоянов, 16.Браян Ангуло, 19.Александър Василев, 24.Преслав Петров, 8.Фабио Ешпиньо, 18.Светослав Дяков, 9.Роман Безяк
Треньор: Георги Дерменджиев

Марек: 1.Емил Михайлов, 14.Милен Лахчев jalt.jpg, 16.Николай Николов, 19.Димитър Андонов (79 smqna.jpg 18.Златко Бонев), 20.Димитър Илиев, 13.Борислав Николов, 8.Мартин Димитров, 15.Петър Тончев, 5.Милен Василев, 7.Марио Близнаков jalt.jpg (58 smqna.jpg 17.Кристиян Петков), 11.Крум Бибишков jalt.jpg
Резерви:12.Пламен Младенов, 4.Стамен Казълов, 3.Емил Виячки, 10.Димитър Петков, 18.Златко Бонев, 9.Димитър Димитров, 17.Кристиян Петков
Треньор: Антон Велков

Стадион: "Лудогорец Арена"
Съдия: Георги Давидов