Локомотив (Пд) продължава с чудесното си представяне от началото на сезона, като постигна първа победа през новия сезон. В мач от 30-ия кръг на "А" група "смърфовете" спечелиха трудно с 2:1 като гост на Хасково.

Резултата на Градския стадион откри Мартин Камбуров от фаул в 22-ата минута. Както е известно, нападателят се завърна в клуба, след като само преди няколко дни разтрогна с ЦСКА. За него това бе попадение №59 с екипа на "черно-белите" в "А" група. Домакините обаче не наведоха глави, а напротив, продължаваха да атакуват усилено. Най-чистото положение за гол в тяхна полза бе в 33-ата минута, когато Емил Ангелов стреля в аут с глава от малкия пеналт.

Втората част стартира равностойно, а в 57-ата пловдивчани удвоиха аванса си. Разписа се Благой Наков за 2:0. Хасково обаче се върна в срещата чрез гол на Деян Лозев в 66-ата. Това мотивира домакините, които започнаха да упражняват по-сериозен натиск. Топката обаче не успяваше да намери очертанията на вратата. А в 84-ата дори гредата помогна на Йордан Господинов. В 89-ата пък Якимов можеше да сложи край на спора, но сам срещу Банков пропусна да се разпише.

Благодарение на успеха си днес Локо (Пд) вече има пет точки и временно се намести на второто място. Хасково пък е шести с 3 т.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ - ТУК!

ХАСКОВО - ЛОКО (ПД)
1:2
0:1 Мартин Камбуров (22), 0:2 Благой Наков (57)
1:2 Деян Лозев (66)
Хасково
, Градски стадион
Съдия: Стефан Апостолов

ХАСКОВО: 1.Николай Банков, 14. Иван Скерлев, 26. Костадин Ничев, 17. Кирчо Крумов, 27. Николай Димитров (smqna.jpg 63 - 11. Деян Лозев topka.jpg ), 44. Галин Димов (smqna.jpg 55 - 4. Недялко Хубенов), 19. Мартин Райнов jalt.jpg, 88. Атанас Чепилов, 8. Емил Ангелов, 6. Джихад Кямил, 9. Дончо Атанасов (smqna.jpg 62 - 66. Васил Велев)
Резерви: 22. Боян Пейков, 77. Бейсим Бейси, 20. Педро Еуженио, 39. Димитър Алексиев, 4. Недялко Хубенов, 66. Васил Велев, 11. Деян Лозев
Старши треньор: Димчо Ненов

ЛОКОМОТИВ (ПД): 12. Йордан Господинов, 4. Венелин Филипов, 15. Ангел Грънчов jalt.jpg, 5. Деян Молдованов, 2. Ивайло Димитров, 6. Благой Наков topka.jpg jalt.jpg, 21. Бирсент Карагерен (smqna.jpg 79 - 9. Дани Кики), 19. Ванчо Траянов, 10. Александър Якимов, 11. Мартин Камбуров topka.jpg , 5. Георги Вълчев (smqna.jpg 60 - 14. Станислав Маламов)
Резерви: 1. Божидар Стойчев, 13. Георги Стефанов, 18. Христо Стамов, 19. Стоян Григоров, 14. Станислав Маламов, 16. Айкут Янъков, 9. Дани Кики
Старши треньор: Неделчо Матушев