Рядко се случва българският национален отбор по баскетбол да бъде в ролята на абсолютен фаворит. Е, днес се случи при гръмката победа с 95:53 над Дания макар и в контрола. Двубоят се игра в Самоков, а това бе една от последните ни проверки преди европейските квалификации. В неделя играем с Румъния, а след това на 10 август приемаме в квалификация Холандия. Срещу датчаните можеше да запишем разлика и над 50, та дори и над 60 точки, но се спряхме само на 42!

Първата част България спечели с 23:6, втората я взе с 29:17 и така на полувремето резултатът бе 52:23. Третата част бе за нашите с резултат 23:13, а последната завърши 20:17. Резултатът в никакъв случай не трябва да води до пълно отпускане в нашия лагер, тъй като все още са пресни спомените от трите загуби на турнира в Австрия.

Днес българите играха като по учебник, и в защита, имаше и бързи атаки, но и датчаните стреляха отчайващо. Георги Младенов даде шанс на абсолютно всички играчи. Сашо Янев бе над всички, като се включи от резервната скамейка със 17 точки и 9 борби. С 13 завърши Станимир Маринов, с по 10 останаха Павел Иванов, Чавдар Костов и Станислав Ваклинов.

България – Дания 95:53 (23:6, 29:17, 23:13, 20:17)
Станимир Маринов – 13 точки, Павел Иванов 10 точки, Христо Николов 9 точки, Александър Везенков 4 точки, Николай Върбанов 7 точки, Чавдар Костов 10 точки, Павел Маринов 7 точки, Божидар Аврамов 4 точки, Александър Янев 17 точки, Асен Великов 2 точки, Димитър Димитров 2 точки, Станислав Ваклинов 10 точки.