Волейболните ни националки постигнаха четвърта поредна победа в Световното Гран При, след като в мач от Група "S" разбиха Австралия с 3:0 гейма (25:14, 25:19, 25:13). Срещата се игра в Пореч (Хърватия).

Селекционерът Владимир Кузюткин заложи на Нася Димитрова и Цветелина Заркова в центъра, на Ева Янева и Елица Василева в зона 4, на Лора Китипова като разпределител и на Емилия Николова по диагонала. Либеро бе Ивелина Монова.

Най-резултатна с 14 точки беше празнувалата вчера рожден ден Ева Янева. Три състезателки завършиха с по 8 точки срещу Австралия - Цвети Заркова, Нася Димитрова и Елица Василева. Доби Рабаджиева пък добави 9.

Втората среща на българките в Пореч е утре от 18:15 часа българско време - срещу Кения, която по-късно тази вечер ще играе срещу домакините от Хърватия.