Палачът на ЦСКА от втория квалификационен кръг на Лига Европа Зимбру записа нова победа в турнира, след като спечели с 2:1 при гостуването си на австрийския Грьодиг в първа среща помежду им от третия предварителен кръг на надпреварата.

Молдовският тим елиминира „армейците” в миналия кръг след две равенства и повече голове на чужд терен. Зимбру стигна до 1:1 в София, а след това удържа 0:0 у дома и отстрани „червените”, за да стигна до сблъсъците с Грьодиг.

Главен виновник за поражението на Грьодиг от молдовците бе халфът Симон Хандле. Той първо сгреши фатално при овладяване на топката в 35-ата минута, когато Сергей Алексеев се възползва от подаръка и изведе гостите напред в резултата.

След почивката Хандле отново се превърна в грешник за тима си, след като се опита да върне топката с глава към вратаря Станкович, но го прехвърли и си отбеляза автогол. Все пак домакините стигнаха до почетно попадение в 88-ата минута, когато испанският нападател Томи оформи крайния резултат.

В крайна сметка Зимбру взе аванс преди реванша в Кишинев точно след седмица на 7 август от 20:00 часа българско време.

Грьодиг – Зимбру 1:2
0:1 Сергей Алексеев (35), 0:2 Симон Хандле (59-авт.), 1:2 Томи (88)

Грьодиг: 1.Станкович, 3.Кернер, 12.Щробъл (63 - 32.Мартчинко), 23.Болер (63 - 11.Шютц), 18.Хуспек, 5.Брауер, 31.Маак, 7.Хандле, 22.Нутц (74 - 10.Джурич), 17.Рейна , 9.Томи

Зимбру: 12.Денис Русу , 4.Юлиан Ерхан, 8.Максим Потирниче, 90.Йон Ярдан, 21.Кирил Павлючек, 3.Щефан Бурджю, 77.Анатоли Кептин (54 - 94.Спетару), 10.Александру Пашченко (78 - 25.Амани), 11.Александру Дедов (64 - 31.Александру Гросу), 26.Александру Времеа, 55.Сергей Алексеев