Шведският представител Бромапойкарна загуби у дома от Торино с класическото 0:3 в първа среща помежду им от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Това бе първи мач за италианския тим в евротурнирите след 20 години прекъсване.

И двата тима завършиха двубоя в намалени състави, след като Понтус Сегестрьом от домакините получи директен червен картон в 44-ата минута, а след почивката в 62-ата минута и Джузепе Вивес последва съдбата му. И трите гола за гостите обаче паднаха в момент, когато те имаха числено превъзходство на терена.

На два пъти точен за успеха на „биковете” бе Марсело Ларондо, вкарал първия си гол в 45-ата минута от дузпа, а втория в 53-ата минута. Пет минути след това Барето оформи и крайния резултат.

Реваншът в Торино е точно след седмица на 7 август от 21:30 часа българско време.