Холандският гранд ПСВ Айндховен победи у дома втородивизионния австрийски Санкт Пьолтен с минималното 1:0 в първи двубой помежду им от третия квалификационен кръг на Лига Европа. В предишния етап австрийците елиминираха „Ботев” (Пд) с общ резултат 3:2 след разменени домакински победи - 2:1 за "канарчетата" и 2:0 за Санкт Пьолтен.

„Филипсите” също се затрудниха срещу финалиста от турнира за Купата на Австрия и не успяха да му отбележат гол през първото полувреме. Все пак след почивката натискът на домакините даде резултат и в 56-ата минута новото им попълнение Люк де Йонг, привлечен от Борусия (Мьонхенгладбах) вкара победния гол. Бившият нападател на Твенте се завърна в холандската Ередивизи след престой в германската Бундеслига и английската Висша лига, където игра под наем в Нюкасъл през първата половина на тази година.

В последните секунди от добавеното време ПСВ Айндховен остана с човек по-малко на терена, след като влезлият като резерва Флориан Йозефсон си изкара втори жълт и съответно червен картон.

Реваншът в Австрия е точно след седмица на 7 август от 20:00 часа българско време.