Казахстанският Шахтьор (Караганди) направи важна крачка към класирането си за плейофите на Лига Европа, след като в първи мач от третия квалификационен кръг се наложи с 4:2 над Хайдук (Сплит).

Михрет Топчагич даде аванс на Шахтьор в 10-ата минута, но само девет по-късно гостите от Хърватия изравниха чрез Сандро Готал. Две минути по-късно обаче Андрей Финонченко възстанови аванса на домакините.

Истинската развръзка в мача беше в последните 20 минути. Алтин Джидич удвои аванса на тима си след изпълнение на корнер, а осем минути след това Хайдук получи правото да изпълни дузпа, която беше реализирана от Мийо Цакташ.

В третата минута на добавеното време Тохтар Жангилишбай оформи крайното 4:2 за Шахтьор (Караганда). Ревавшът в Сплит ще се играе на 7 август (четвъртък).