Рома победи с 1:0 Реал (Мадрид) в контролата между двата тима от предсезонния турнир Интернешънъл чемпиънс къп в САЩ. Срещата се игра на "Котън Боул" в Далас, а единственото попадение отбеляза неостаряващият Франческо Тоти в 58-ата минута. 37-годишната звезда на "вълците" вкара от воле след контраатака, при която топката беше центрирана към него в наказателното поле. Така ветеранът донесе първи успех на Рома в турнира, докато "белият балет" вече има две загуби.

Испанският тим доминира през по-голямата част от мача, в който участие не взе Кристиано Роналдо. Звездата изгледа от скамейката как съотборниците му губят.

Още до 20-ата минута с пропуски за Реал се отчетоха Серхио Рамос и Гаред Бейл. Малко преди почивката пък след разбъркване в наказателното поле Лукас Васкес отправи силен удар, който бе спасен виртуозно от Скорупски. Единствената по-интересна атака за Рома през първата част бе в 36-ата минута, когато Адем Ляич стреля от малък ъгъл, но встрани от вратата.

В началото на втората част Реал имаше нов хубав шанс като изстрел на Раул де Томас профуча до гредата. В същото време обаче и Рома затрудняваше съперника, като при една от ситуациите - в 58-ата минута се стигна до откриването на резултата с гола от воле на ветерана Франческо Тоти. След полученото попадение "белият балет" се хвърли да изравнява, но с поредните пропуски се отчетоха Модрич и Бейл и в крайна сметка "вълците" успяха да удържат крехката си преднина. В края пък мачът бе прекъснат за няколко минути заради нахлуване на фенове на терена.

Реал (Мадрид) - Рома 0:1
0:1 Франческо Тоти (58)

Реал (Мадрид): Касияс (48-Лопес), Карвахал, Пепе (46-Начо), Рамос (67-Йоренте), Коентрао (46-Арбелоа), Ийяраменди, Алонсо (65-Медран), Модрич (74-Сорбино), Бейл (74-Маскарел), Лукас (46-Раул де Томас), Иско

Рома: Скорупски, Коул, Кастан, Бенатия, Флоренци (78-Сома), Кейта (86-Паредес), Пянич (Де Роси 65), Наинголан (78-Учан), Ляич, Итурбе (78-Санарбия), Тоти (70-Бориело)